Alpinestars SP-9 Hansker
Alpinestars SP-9 er en premium sport- og racinghanske utviklet for førere som krever topp beskyttelse, høy komfort og presis kontroll – både på bane og vei. Med teknologi hentet direkte fra MotoGP kombinerer disse hanskene avansert sikkerhet med et ergonomisk design som gir optimal passform og følelse på styret.
SP-9 er laget i slitesterkt fullnarvet geiteskinn, som gir svært god slitestyrke og lang levetid uten å gå på kompromiss med bevegelighet. Den innovative SP-R knokebeskyttelsen i TPU er utviklet for å beskytte hånd og fingre effektivt, samtidig som den gir god fleksibilitet uten ubehagelige trykkpunkter under aktiv kjøring.
Den formsydde konstruksjonen reduserer tretthet i hendene og gir en naturlig, komfortabel passform fra første tur. Perforert skinn på oversiden sørger for god ventilasjon og økt komfort under både varme og varierende kjøreforhold. Med E-touch på fingertuppene kan du også bruke mobil og GPS uten å ta av hanskene.
Alpinestars SP-9 har lang mansjett med dobbel lukking for ekstra god støtte rundt håndleddet og en sikker passform under hele kjøreturen. Dette er hansken for deg som ønsker ekte racinginspirert beskyttelse i en allsidig modell til sportskjøring og aktiv landeveiskjøring.
Høydepunkter
- Racing- og sportshanske med MotoGP-inspirert beskyttelse
- SP-R TPU knokebeskyttelse for høy sikkerhet og god fleksibilitet
- Yttermateriale i fullnarvet geiteskinn for maksimal slitestyrke
- Perforert overside for bedre luftgjennomstrømning
- Formsydde fingre for ergonomisk passform og redusert tretthet
- E-touch-kompatible fingertupper for bruk av berøringsskjerm
- Lang mansjett med dobbel lukking for sikker og justerbar passform
Beskyttelse
- CE-sertifisert i henhold til CE Level 1 KP
- SP-R TPU knokebeskyttelse med racingutviklet design
- TPU håndflateslider med aramidforsterkning i utsatte soner
- Ekstra forsterkninger i håndflate og side av hånden
- Fingerbeskyttelse med flerlags skum og EVA-polstring
- Fingerbro mellom lillefinger og ringfinger for redusert risiko ved velt
- Aramidforsterkninger for økt motstand mot kutt og rifter
- Lang mansjett for ekstra dekning og bedre stabilitet rundt håndleddet
Konstruksjon
- Hovedkonstruksjon i fullnarvet geiteskinn
- Forsterkningssoner i syntetisk skinn
- Stretchpaneler i fingerledd og mellom fingrene
- 2-lags stretchkonstruksjon ved tommelbasen i håndflaten
- Accordion-paneler på pekefinger og langfinger
- Anatomisk utformet grepinnsats i håndflate og tommel
- Perforert skinn på håndbaken for redusert vekt og bedre ventilasjon
- Formsydde fingre som minimerer folder og gir bedre komfort